27-28 жовтня відбудеться перша Міжнародна конференція «Відкрита наука та інновації в Україні 2022»

Міністерство освіти і науки України спільно з Державною науково-технічною бібліотекою України у партнерстві з ORCID, Elsevier, Clarivate Analytics, Bentham Science, 4Science та іншими міжнародними організаціями проведуть Першу міжнародну конференцію «Відкрита наука та інновації в Україні 2022». Захід відбудеться онлайн з використанням платформи ZOOM.

Метою конференції є об’єднання провідних експертів з питань відкритої науки та інновацій з подальшим командоутворенням для підготовки проєктних пропозицій, що стосуються реалізації принципів відкритої науки та інновацій в Україні.

До участі у заході запрошують провідних науковців, керівників та відповідальних виконавців науково-дослідних тем, співробітників у галузі ІТ-технологій, розробників науково-інформаційних платформ та систем, керівників та співробітників наукових бібліотек, менеджери з управління інституційних репозитаріїв, видавців наукових журналів, аспірантів та молодих учених, проєктних менеджерів, керівників бізнес-інкубаторів, співорганізаторів стартапів, голів та членів бібліотечних асоціацій, науковців, які працюють над розробленням досліджень, пов’язаних зі штучним інтелектом.

Реєстрація відкрита до 19 вересня за формою.

Основні напрями роботи конференції відповідають ключовим завданням проєкту Національного плану заходів щодо впровадження принципів Відкритої науки до 2030 року, а також питанням відкритих інновацій:

  • забезпечення відкритого доступу до наукових результатів та науково-технічної інформації;
  • забезпечення відкритого доступу до дослідницької інфраструктури;
  • сучасні практики оцінювання наукових досліджень;
  • Citizen-Science: розвиток, бар’єри та можливості для реалізації в Україні;
  • відкриті дані та відтворюваність результатів наукових досліджень;
  • підвищення рівня обізнаності та формування компетентності з Відкритої науки;
  • відкриті інновації у розрізі воєнних дій та шляхи розвитку у період повоєнного відновлення країни.

У межах конференції візьмуть участь міжнародні експерти: керівництво Директорату Європейської комісії з науки та інновацій, що відповідає за формування політики відкритого доступу, та ради директорів Європейської хмари відкритої науки (EOSC), яка забезпечує імплементацію політики відкритого доступу. Крім того, серед спікерів заявлена участь провідних вчених та експерів у галузі наукометрії, бібліотечної справи, відкритих даних та відкритої науки.

Тези до збірника матеріалів конференції подаються відповідно до умов, наведених на сайті конференції за посиланням.

За додатковою інформацією щодо участі у конференції звертайтеся на електронну скриньку організаційного комітету: conference@dntb.gov.ua.