Реформування оцінювання наукових досліджень

Відповідно до ініціативи Ради молодих вчених при Міністерство освіти і науки України в рамках проєкту «Офіс підтримки вченого» (лист від 07.09.2022 № 116) Міністерство освіти і науки України інформує про заплановану на жовтень 2022 року онлайн презентацію щодо можливостей долучення до «Угоди про реформування оцінювання наукових досліджень» (Agreement on Reforming Research Assessment).

Метою запланованої презентації є підвищення обізнаності українських інституцій щодо можливостей долучення до зазначеної Угоди.

У березні 2021 року Європейська Комісія, виходячи з переконання, що реформування оцінювання досліджень все частіше вважається пріоритетом для забезпечення якості, ефективності та впливу досліджень, розпочала консультації з європейськими зацікавленими сторонами щодо того, як полегшити та пришвидшити такі зміни. Розпочалося формування Коаліції з реформування оцінювання досліджень. Ця Коаліція об’єднає організації, що фінансують дослідження, організації, що проводять дослідження, національні/регіональні органи чи агенції з оцінки, а також асоціації вищезазначених організацій і наукових товариств, які візьмуться впроваджувати реформи системи оцінки досліджень.

Станом на червень 2022 року зацікавленість у цьому реформуванні засвідчили понад 350 організацій із 40 країн.