Про програму Сo-tutelle

Відповідно до ініціативи Ради молодих вчених при Міністерство освіти і науки України в рамках проєкту «Офіс підтримки вченого» (лист від 09.09.2022 № 121) Міністерство освіти і науки України інформує про заплановану презентацію щодо можливостей долучення українських закладів вищої освіти та наукових установ до організації та реалізації угод Co-tutelle. Попередньо презентація планується у жовтні 2022 р.

У квітні цього року експертна група EUA-CDE опублікувала звіт на тему «Програма Co-tutelle та спільні докторські ступені», а також результати загальноєвропейського опитування, згідно якого міжнародна мобільність докторантів відіграє ключову роль у співпраці між університетами/науковими установами.

Програма Co-tutelle є особливою формою міжнародної співпраці між університетами та науковими установами. Дана програма, що першочергово розроблена для сприяння міжнародній співпраці, пропонує безліч переваг не тільки для докторантів, а й для інституцій, які вони представляють.

Програми Co-tutelle розширюють можливості для міжнародного співробітництва та дозволяють докторантам налагодити особисті контакти з іншими дослідниками (окрім керівників), а також покращити наукове партнерство в майбутньому.

На інституційному рівні програми Сo-tutelle зміцнюють та поглиблюють дослідницьку співпрацю та сприяють налагодженню контактів на довгострокову перспективу. Крім того, вони також можуть бути використані як інструменти для інтернаціоналізації на докторському рівні, оскільки сприяють залученню докторантів з-за кордону та міжнародному співавторству наукових робіт.

Участь у програмі Сo-tutelle сприятиме полегшенню доступу до нових можливостей фінансування, оскільки успіх у ключових міжнародних конкурсах (наприклад, Дії Марії Склодовської-Кюрі) може бути посилений попереднім спільним досвідом партнерів.

Загалом, угоди програми Сo-tutelle формалізують високий рівень співпраці між керівниками в різних установах і офіційно визнають їхню спільну роботу, що може бути корисним як для закладів/установ, так і для окремих осіб.

Підвищення обізнаності українських інституцій щодо можливостей організації та реалізації угод Сo-tutelle і є метою запланованої презентації.